statystyki szczegółowe

Aktualności

PODSUMOWANIE XVIII KOLEJKI KLASY A

• autor: MKP_notec, 2009-04-27 22:29

Na górze tabeli bez zmian. Czołowe zespoły z piatoligowymi aspiracjami konsekwentnie gromadzą punkty (wpadka Kujaw Markowice). Najciekawszy mecz odbył się w Nowej Wsi Wlk, gdzie Burza musiała uznać wyższość  inowrocławian. Również zaczął się ruch na dole tabeli. Ostatni zespół z ogona stawki powiększył swoje konto punktowe.........

Tak jak ciekawie jest w walce o awans tak samo zaczyna się robić na dole tabeli gdzie w walce o utrzymanie walczyć musi nawet siódma w tabeli Fregata. Taki przebieg wydarzeń zapowiada ciekawą rywalizację do końca rozgrywek. O spadku do klasy B może zadecydować nawet ostatnia kolejka ligowa.

W tej kolejce kibice zobaczyli kilka naprawdę zaciętych spotkań. Tak było w Cerekwicy, Gnojnie i Nowej Wsi Wlk. Mimo, że poziom klasy A nie należy do najwyższych to sytuacja w tabeli jest naprawdę interesująca.

Kolorowi Krusza  - Rolce Brzoza 2:1.

Był to czwarty mecz na wiosnę gdzie Rolcel nie może odnieść zwycięstwa. Szczęśliwie zwycięstwo gospodarzy przez udziale byłego bramkarza Noteci Inowrocław Pawła Szafarczyka. W następnych meczach Rolcel musi zacząć wygrywać, bo będzie miało problemy z utrzymaniem. Dla gospodarzy był to czwarty punkt na wiosnę i powoli pną się w górę tabeli.

LZS Jadowniki – Gopło Kościeszki   __:__

Goście nie przyjechali na zawody. Każda ze stron przedstawia swoje argumenty. LZS ze wysłał powiadomienie o meczu, natomiast Gopło że nie otrzymało powiadomienia. Sprawą zajmie się w czwartek wydział gier KP-ZPN.

Fregata Polanowice – Noteć Gębice  1:0.

Kolejny czwarty z rzędu mecz gospodarzy bez porażki, które jeszcze bardziej umocniło ich na siódmym miejscu w tabeli. Drużyna z Polanowic  w tym sezonie  chce pokazać swoją grą, że siódme miejsce w tabeli to nie jest przypadek. Goście z Gebic ponieśli druga porażkę na wiosnę.

LZS Światkowo/Cerekwica – Kujawy Markowice  2:0.

Sensacja kolejki lider rozgrywek przegrał, bo kiedyś musiał przegrać. Jest to kolejny dowód że na tym szczeblu rozgrywek każdy może wygrać z każdym.

Arkadia Jaksice – Pogoń II Mogilno  2:4.

Bardzo dramatyczny przebieg miał mecz w Gnojnie, gdzie goście wygrali 2:4, mimo że do przerwy wynik był remisowy. Dzięki temu zwycięstwu rezerwy Pogoni zachowały cień szansy na utrzymanie w A klasie.

Burza N.W.W. – Noteć Inowrocław  1:2.

Po gospodarzach spodziewano się, że postawią trudniejsze warunki inowrocławianom walczącym o awans do V ligi. Nic takiego się nie stało, bo dominacja gości nie podlegała dyskusji, choć w zespole Burzy wystąpiło kilku zawodników z ligową przeszłością. Jak powiedział po meczu jeden z kibiców nazwiska nie grają.

Dąb Bakowo – Tarant Wójcin 1:4

Pewna wygrana drużyny Taranta, którzy walczą o awans do V ligi. Gospodarze z Bąkowa w pięciu rozegranych spotkaniach rundy wiosennej odnotowali tylko dwie wygrane, co powoduje, że są jedną z najgorszych drużyn w rundzie wiosennej i jeśli trener nie znajdzie jakiejś recepty to może to być ostatni rok gry jego drużyny w klasie A.